>

Dział handlowy

Auto detailing
kosmetyka samochodowa

Dział handlowy

Chcesz wiedzieć więcej o usługach, które oferujemy?

Auto detailing - kompleksowe odnowienie Twojego pojazdu

Głównym celem auto detailingu jest uzyskanie nieskazitelnego wyglądu Twojego, nawet wieloletniego, samochodu.

Jesteśmy purystami, dlatego rozumiemy tę usługę w najbardziej radykalny sposób - doprowadzamy pojazd do stanu najbliższego fabrycznemu. To nie tylko kwestia dokładnego wysprzątania.

Auto detailing jest wieloetapowym procesem, do którego przystępujemy po przeanalizowaniu i zaplanowaniu technik czyszczenia, konserwacji, korekty i używanych do tego preparatów.

Autodetalilng – korekta lakieru

Dobieramy odpowiednie metody pracy adekwatnie do stanu i rodzaju lakieru zastosowanego w pojeździe. Korekta lakieru podczas auto detailingu przebiega następująco:

 1. Przygotowanie samochodu do prac – oklejamy wszelkie elementy z tworzywa sztucznego, szczeliny i gumy taśmą maskującą. Zabezpieczamy komorę silnika, komorę wlewu paliwa i ościeża przed zapyleniem.
 2. Polerowanie karoserii – usuwamy rysy i zmatowienia powstałe na skutek codziennej eksploatacji pojazdu.
 3. Kontrola efektów – jeśli zachodzi potrzeba, powtarzamy czynności aż do skutku.
 4. Zabezpieczenie lakieru – na życzenie Klienta nakładamy na karoserię wosk, powłokę ceramiczną lub inne zabezpieczenie, żeby efekty auto detailingu na długo pozostawały widoczne.

Rodzaj korekty zależy od stanu lakieru

Do wykonania tej usługi podchodzimy bardzo indywidualnie i każdorazowo dobieramy inny rodzaj korekty do danego samochodu. Zadbamy o Twój pojazd na każdym z trzech poziomów:
One-step

To najszybszy i najprostszy sposób na przywrócenie blasku Twojemu samochodowi. Odświeżamy lakier, nadajemy głębię koloru, skutecznie pozbywamy się mikro zarysowań.

Korekta

Usuwamy głębsze rysy, zmatowienia, wieloetapowo polerujemy karoserię. Całość jest zwieńczona spektakularnym efektem salonowego blasku. Każdy etap podlega szczegółowej inspekcji.

Renowacja

Proces jest trwały i całkowicie bezpieczny dla Twojego pojazdu. Usuniemy uszkodzoną warstwę lakieru i przywrócimy połysk jak w dniu wyjazdu z salonu.

Mycie detailingowe

Auto detailing to znacznie więcej niż renowacja lakieru i sprzątanie wnętrza. W naszym rozumieniu to podjęcie wszelkich możliwych starań, które doprowadzą Twój samochód do stanu dorównującego nowemu modelowi prosto z salonu.

Dziś ważne jest też utrwalenie nieskazitelnego wyglądu na lata i zabezpieczenie samochodu przed warunkami atmosferycznymi. Proces nadawania samochodowi drugiej młodości rozpoczyna mycie detailingowe. Podczas tego etapu usuwamy zanieczyszczenia z karoserii oraz dokładnie myjemy cały samochód od felg po komorę silnika.

Pozbywamy się również zanieczyszczeń eksploatacyjnych i osadu od klocków hamulcowych, asfaltu i śladów po owadach. Elementy auta, które nie powinny ulec zamoczeniu zdejmujemy przed myciem detailingowym lub zabezpieczamy je przed dostępem wody.

W skrócie auto detailing w zakresie mycia dzieli się na:

 • 1

  Mycie felg, ościeży drzwi, komory wlewu paliwa, komory silnika i innych elementów pojazdu.

 • 2

  Całkowite usunięcie nawet najmocniejszych zanieczyszczeń powstałych w wyniku eksploatacji samochodu.

 • 3

  Mycie detailingowe miejsc trudno dostępnych i detali, m.in. kratki wlotu powietrza w zderzakach, wnęki kół wraz z emblematami zawieszenia i hamulców, końcówki układu wydechowego czy listwy.

 • 4

  Dekontaminacja, czyli usuwanie najtrudniejszych zanieczyszczeń po procesie mycia.

 • 5

  Osuszanie auta i wydmuchanie wody ze szczelin za pomocą sprężonego powietrza. 

  Dowiedz się więcej o door to door

Auto detailing wnętrza samochodu

Kolejny etap auto detailingu to odnowienie pojazdu w środku. Polega na odkurzaniu i dokładnym wyczyszczeniu jego wnętrza - od kratek podłogi aż po sufit. Prace nad wnętrzem pojazdu prowadzimy na specjalnym, dobrze oświetlonym stanowisku. Auto detailing wnętrza obejmuje następujące kroki:

 1. Odkurzanie – szczególnie kratek wlotu powietrza, schowków, mocowań pasów foteli i przestrzeni pod nimi, wnęki koła zapasowego, zegarów, konsoli środkowej, łączeń materiałów i elementów foteli czy kanap.
 2. Czyszczenie – obejmuje m.in. podsufitkę wraz ze słupkami, uchwyty, osłony przeciwsłoneczne, szyby, lusterka, deskę rozdzielczą wraz z kierownicą, konsolę środkową, boczki drzwi, progi wewnętrzne, komorę bagażnika wraz z wnęką koła zapasowego i roletą. Metody pracy i środki dobieramy odpowiednio do materiału wykończeniowego zastosowanego w pojeździe – inne dla skóry, winylu, alcantary i weluru.
 3. Konserwacja – do poszczególnych elementów używamy dedykowanych preparatów zabezpieczających materiały.
 4. Suszenie – kierowca może używać auta od razu po odebraniu go z auto detailingu wnętrza samochodu.
 5. Ozonowanie – podnosi poziom czystości klimatyzacji i wentylacji. Na życzenie klienta wymieniamy również filtr kabinowy.

Kosmetyka samochodowa

Kosmetyka samochodowa to synonim auto detailingu, który podkreśla jedną z najważniejszych zasad, jakich się trzymamy - do odnawiania samochodów używamy kosmetyków, ale tylko tych od sprawdzonych producentów, którym ufamy.

Nasze doświadczenie związane z wieloletnią pracą w studiu detailingowym pozwala nam świadomie wybierać na różnorodnym rynku preparatów do auto detailingu. Kiedy zlecasz nam kosmetykę samochodową, zależy nam, aby nadać mu wygląd możliwie najbardziej zbliżony do tego, który miał wyjeżdżając z salonu.

 

Nie szczędzimy wówczas wysiłków i z taką samą dokładnością pielęgnujemy nadwozie i wnętrze pojazdu. O tym jak kompleksowo podchodzimy do procesu auto detailingu, upiększając auta oddawane w nasze ręce, świadczy liczne grono zadowolonych klientów z Poznania i okolic.

Pakiety na każdą kieszeń

To ty decydujesz, w jakim stopniu doprowadzimy Twoje auto do blasku i perfekcyjniej czystości.

Oferujemy szeroki zakres pakietów dobranych do indywidualnych potrzeb Klientów. Łączy je nasze podejście i dbałość o nawet najmniejszy detal.

Na każdym etapie prac nasi doświadczeni fachowcy służą swoją wiedzą, poradami i pomocą w doborze odpowiednich usług.

Rubin

Lubisz dbać o czystość swojego samochodu wewnątrz i doprowadzony jest on do perfekcji, jednak nie masz warunków na kosmetykę zewnętrzną samochodu, to ten pakiet jest właśnie dla Ciebie. Dokładne mycie samochodu z zewnątrz zapewni, że będziesz zadowolony pod każdym względem z czystości swojego samochodu. Ponadto odkurzymy dywaniki oraz fotele i umyjemy szyby od wewnątrz.

Cena od 200PLN

Szafir

Jeśli chcesz nadać swojemu auto niepowtarzalny blask to pakiet Szafir jest dla Ciebie. Oprócz dokładnego mycia pojazdu zawiera szczegółowe mycie felg i płukanie nadkoli. Po odkurzeniu wnętrza pędzęlkujemy jego szczeliny i czyścimy plastikowe elementy. Całości dopełnia pędzelkowanie detali zewnętrznych, nabłyszczanie opon i ręczne nałożenie wosku hybrydowego.

Cena od 246PLN

Diament

W dziedzinie dbania o czystość samochodu pakiet Diament to prawdziwy majstersztyk. Daje on jakość i blask pakietu Szafir poszerzone o czyszczenie tłumików, usunięcie zanieczyszczeń ropopochodnych (smoła i asfalt), a po ręcznej dekontaminacji (glinkowaniu) lakieru aplikujemy na niego twardy wosk.

Cena od 499PLN

Polerowanie One-step

To najszybszy i najprostszy sposób na przywrócenie blasku Twojemu samochodowi. Odświeżamy lakier, nadajemy głębię koloru, skutecznie pozbywamy się mikro zarysowań.

Cena od 925PLN

Korekta lakieru

Usuwamy głębsze rysy, zmatowienia, wieloetapowo polerujemy karoserię. Całość jest zwieńczona spektakularnym efektem salonowego blasku. Każdy etap podlega szczegółowej inspekcji.

Cena od 1398PLN

Renowacja lakieru

Proces jest trwały i całkowicie bezpieczny dla Twojego pojazdu. Usuniemy uszkodzoną warstwę lakieru i przywrócimy połysk jak w dniu wyjazdu z salonu.

Cena od 1859PLN

Pytania i odpowiedzi

Do wykonywanych przez nas usług podchodzimy profesjonalnie i na jak najwyższym poziomie. Z chęcią odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Komfort i zadowolenie Klienta są dla nas pierwszoplanowe. Wykonywana przez nas praca jest naszą pasją, dlatego z przyjemnością podzielimy się z Tobą swoją wiedzą i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Oto najczęściej zadawane pytania do usługi Auto detailing kosmetyka samochodowa.

Kosmetyka samochodowa, czyli auto detailing, to wieloetapowy proces przywracania samochodu do stanu najbliższego modelowi prosto z salonu. Jego efektem jest odnowione, czyste i zakonserwowane auto.
Kosmetyka samochodowa obejmuje takie czynności jak mycie detailingowe, auto detailing wnętrza czy korekta lakieru. Są one poprzedzone oględzinami pojazdu i ustaleniem zakresu prac z kierowcą.
Dzięki jakości kosmetyków używanych do auto detailingu jego efekty są widoczne długo po wyjeździe z naszego studia. Samochód nie tylko cieszy oko, ale także sama jazda jest bardziej komfortowa. Utrzymanie czystości zabezpieczonego samochodu jest dużo łatwiejsze, a mycie przyjemniejsze! W przypadku wykonania samej usługi czyszczenia skór, istnieje możliwość, że zabrudzą się one w bardzo krótkim czasie, dlatego zawsze zalecamy też ich konserwację.