>

Dział handlowy

SZKOLENIE NAPRAWA SZYB KLEJONYCH

Dział handlowy

Chcesz wiedzieć więcej o usługach, które oferujemy?

Informacje o szkoleniu

Duży zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia praktyczne

Czas trwania szkolenia – Kilka godzin

Instrukcje i materiały

Certyfikat na koniec szkolenia

Szkolenie z naprawy szyb przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się prawidłowego i skutecznego usuwania pęknięć. Odpryski na szybach czołowych pojazdów zdarzają się bardzo często, dlatego też umiejętność naprawy takich uszkodzeń jest tak wartościowa.

Zwłaszcza, że pęknięcia w miarę eksploatacji samochodu ulegają powiększaniu, co może skutkować zniszczeniem kosztownej szyby. Ukończenie naszego szkolenia sprawi, że rozpoczniesz dokonywanie estetycznych napraw spełniających wymagania klientów.

W teoretycznej części naszego jednodniowego szkolenia z napraw szyb dowiesz się jak rozpoznać uszkodzenia kwalifikujące się do usunięcia. Zapoznasz się z elementami zestawu naprawczego, dowiesz się więcej o budowie szyb oraz występujących rodzajach pęknięć.

W dalszej części kursu przechodzimy do praktycznego wykonywania usługi pod okiem trenera. Rozpoczniemy od prawidłowego przygotowania powierzchni oraz wytyczenia jego centrum. Nauczysz się bezpiecznie nawiercać otwory przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Dowiesz się również, w jaki sposób zamocować mostek oraz iniektor do wtłaczania żywicy. Poznasz tajniki pracy z ciśnieniem i podciśnieniem, a także metody poprawiania wpływania żywicy wypełniającej oraz wykończeniowej.

Nasz trener jest praktykiem zawodu, dlatego też nauczy Ciebie jak skutecznie naświetlić odprysk przy pomocy lampy UV, co wpływa na trwałość naprawy. Ponadto szkolenie zakończy szlifowanie oraz polerowanie miejsca pęknięcia, które doprowadzi do zminimalizowania widoczności naprawy.

Na wszystkich etapach tego szkolenia trener służy praktyczną wiedzą wynikającą z bogatego doświadczenia naszego studia detailingowego. Wybierz szkolenie z napraw szyb klejonych, żeby skutecznie usuwać pęknięcia i odpryski, które psują estetykę oraz bezpieczną eksploatację pojazdów!

 

Harmonogram szkolenia

Przywitanie się oraz zapoznanie z uczestnikami szkolenia. Omówienie szkolenia, teoretyczne przedstawienie zagadnień.

Przywitanie się oraz zapoznanie z uczestnikami szkolenia. Przedstawienie planu szkolenia. Prezentacja w Sali konferencyjnej. Przedstawienie części składowych zestawu. Omówienie budowy szyb samochodowych. Przedstawienie obszaru możliwej naprawy. Rodzaje uszkodzeń. Organizacja pracy na stanowisku.

Pokaz – wykonanie naprawy przez trenera

Umycie szyby. Podgrzanie miejsca naprawy (celem usunięcia resztek wody z odprysku) Wytyczenie środka uszkodzenia. Nawiercenie otworu w centrum uszkodzenia. Założenie mostka i iniektora oraz wtłoczenie żywicy. Praca z ciśnieniem i podciśnieniem. Sposoby poprawiania wpływania żywicy wypełniającej. Zaaplikowanie żywicy wykończeniowej. Nałożenie folii mylarowej. Naświetlenie odprysku lampą UV. Zeszlifowanie i spolerowanie odprysku Umycie szyby.

Ćwiczenia kursantów na szybie czołowej auta

Ciągły nadzór kursantów. Przedstawienie ryzyka w trakcie złego wykonywania usługi. Korekty oraz wskazówki trenera.

Podsumowanie, egzamin i wręczenie certyfikatu

Posprzątanie stanowiska. Powtórzenie materiału. Egzamin oraz rozdanie certyfikatów.

Szkolenie trwa jeden dzień, 10 godzin zegarowych. Zapisy przyjmowane są mailowo szkolenia@autoklinikapoznan.pl lub telefonicznie 794115115

Wypełniając formularz otrzymasz informacje na temat szkolenia